6. Sınıf Türkçe Ses Bilgisi ve Yazım Kuralları Konu Anlatımı Kısa Ders Notları Özet Ders İzle Videolu Anlatım

Etiketler: 6. Sınıf Türkçe Ses Bilgisi Konu Anlatımı, 6. Sınıf Türkçe Yazım Kuralları Konu Anlatımı

Eğitim Bölümümüzde Bu Sayfada 6. Sınıf Türkçe Ses Bilgisi ve Yazım Kuralları Konu Anlatımı Kısa Ders Notları Özet Ders İzle Videolu Anlatım Hakkında YGS, LYS, AÖF, KPSS, DGS, ÖSS Konu Anlatımı, Denemeler, Çıkmış Sorular, Çözümlü Sorular İle İlgili Bilgiler ve İndirme Linki Yer Almaktadır

Sponsorlu Bağlantılar

Bu videomuz da 6. Sınıf Türkçe dersinin 2 önemli konusu olan Ses Bilgisi ve Yazım Kuralları konularını gereceğiz. Videomuzun içinde Ses bilgisi konusundan Büyük ünlü uyumu, küçük ünlü uyumu, ünsüz benzeşmesi, ünsüz yumuşaması, ses düşmesi, ünsüz düşmesi, ses türemesi, ünlü daralması, kaynaştıma harfleri, ulama ile ilgili bilgileri, Yazım kuralları konusundan büyük harflerin kullanıldığı yerler, “mi” soru edatının , ikilemelerin, sayıların , “ki” bağlacının ,”de” bağlacının yazımı, kısaltmaların yazımı, yazımı sıkça karıştırılan sözcükler vb. ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Ek Kaynak:

Konu anlatımlı videomuzu seyrettikten sonra EnBasit.com olarak  6.Sınıf Türkçe dersini daha iyi bir şekilde öğrenebilmenize katkı sağlaması için 6.Sınıf Türkçe dersinin tüm konu anlatımı videolarını, ders notlarını, örnek soru çözümlerini ve size yardımcı olacak birçok kaynağı bir araya getirdik. 6.Sınıf Türkçe ana başlığına gitmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklamanız yeterli olacaktır. İyi Çalışmalar.

6.Sınıf Türkçe (Tüm Kaynaklar)

YouTube Preview Image

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver