6.Sınıf Matematik Alan Ölçme Birimleri Konu Anlatımı Kısa Ders Notları Özet Ders İzle Videolu Anlatım

Etiketler: 6.Sınıf Matematik Ölçme Birimlerinin Dönüşümleri

Eğitim Bölümümüzde Bu Sayfada 6.Sınıf Matematik Alan Ölçme Birimleri Konu Anlatımı Kısa Ders Notları Özet Ders İzle Videolu Anlatım Hakkında YGS, LYS, AÖF, KPSS, DGS, ÖSS Konu Anlatımı, Denemeler, Çıkmış Sorular, Çözümlü Sorular İle İlgili Bilgiler ve İndirme Linki Yer Almaktadır

Sponsorlu Bağlantılar

Bu videomuzda İbrahim Taş hocamız; Alan ölçme birimlerini, bu birimlerin biribirine dönüşümü, Düzlemsel bölgelerin alanlarını, dikdörtgen, kare, üçgen gibi yapıların alanları hesaplamanın yollarını ve konun püf noktalarını anlatacak. Konuyu daha iyi hakim olabilmeniz için hocamız ayrıca video içinde örnek sorularda çözecektir.İyi Çalışmalar.

Video 13 dk 12 sn’dir. EnBasit.com olarak İbrahim Taş hocamıza videosu için teşekkür ederiz.

Uyarı: Bu videoda 3.dakika 39. saniyesinde sehven, yukarı çıkarken 100 bölünecek yerine; 100 ile çarpılacak ibaresi kullanılmıştır.Fakat daha sonra sorularda kesinlikle böyle yanlışlık olmamıştır.

Ek Kaynak:

Konu anlatımlı videomuzu izledikten sonra EnBasit.com olarak  6.Sınıf Matematik dersini iyi şekilde öğrenebilmenize katkı sağlamak için 6.Sınıf Matematik dersinin tüm konu anlatımlı videolarını,ders notlarını, örnek soru çözümlerini ve daha birçok kaynağı bir araya getirdik. 6.Sınıf Matematik ana başlığına gitmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklamanız yeterli olacaktır.

6.Sınıf Matematik (Tüm Kaynaklar)

http://www.vimeo.com/23722287

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver