5. Sınıf Matematik Performans 4 ders notları kısa konu anlatımı özet

Etiketler: 5. Sınıf Matematik Performans 4 özet konu anlatımı videolu madde madde çok kısa, 5. Sınıf Matematik Performans 4 hakkında kısaca bilgi maddeler halinde

5. Sınıf Matematik Performans Görevi

Anahtarlar:2010-2011 5.sınıf matematik performans görevleri indir,2010-2011 5.sınıf matematik performans görevleri 5.sınıf matematik performans görevleri download,5.sınıf matematik performans görevleri ara,5.sınıf matematik performans görevleri bul,5.sınıf matematik performans görevleri sunusu,5.sınıf matematik performans görevleri oku,5.sınıf matematik performans görevleri izle,5.sınıf matematik performans görevleri açıklaması indir,5.sınıf matematik performans görevleri dosyasını indir,5.sınıf matematik performans görevleri açıklaması,5.sınıf matematik performans görevleri Şiirleri,5.sınıf matematik performans görevleri şube toplantıları


Belge Konumunu İndir…

İçerik Düzeyi MATEMATİK
Sınıf Düzeyi 5. Sınıf
Ünite Adı Geometrik Şekiller
Beklenen Performans Gözlem yapma,çıkarımlarda bulunma,tasarlama,rapor oluşturma.
Süre 4 Hafta
Puanlama Yöntemi Bütüncül Dereceli Puanlama Anahtarı
Ödev Konusu
Sizden,yaşadığınız sokaktaki evlerin pencerelerini gözlemlemeniz ve pencerelerle geometrik şekiller arasında ilişkiler kurmanızı istiyorum. Bu ödevi hazırlarken;
1)Sokaktaki evlerin pencerelerinin bir geometrik şekle benzeyip benzemediğini gözlemle.Kaç tane evin penceresinin bir geometrik şekle benzemediğini tespit et.2)En çok hangi geometrik şekillerdeki pencerelerle karşılaştığını belirle.3)Sana göre bir pencerenin şekli hangi geometrik şekle benzemeli?Nedenini açıkla.4)Sen bir pencere tasarımcısı olsaydın,hangi geometrik şekilden pencere tasarlardın?Düşünceni cetvel kullanarak uygun bir çizim yap.5)Tüm çalışmalarını bir rapor haline getir.
Ödevi Hazırlarken Dikkat Etmen  Gerekenler
1)       Araştırmayı zamanında tamamlayacak şekilde bir plan oluşturmalısın.2)       Raporunu düzgün,anlaşılır,bitişik eğik yazı ve imla kurallarına uygun  olacak  şekilde çizgili dosya kağıdına yazmalısın.3)       Açık ve anlaşılır bir anlatım kullanmaya özen göstermelisin. Hazırlayacağın rapor iki sayfayı geçmemeli.4)       Sokaktaki evlerin pencerelerinin fotoğraflarını çek ve bunları raporuna ekle.İstersen ek bir kağıda da yapıştırabilirsin. Sunumun esnasında bu fotoğrafları göstereceksin.5)       Tasarladığın pencere modeli özgün olması gerekir.Kağıda cetvelle düzgün bir şekilde çizmeyi unutma.6)       Ödevini yaparken çokgenler konusunu hatırlamaya çalış ve işlediklerimizi kullan.7)       Ödevini zamanında teslim etmeyi unutma.         

PERFORMANS ÖDEVİ BÜTÜNCÜL DERECELİ PUANLAMA  ANAHTARI

Sponsorlu Bağlantılar
5 1)Yeterli düzeyde araştırma yapmış,çalışmasında fotoğraflar kullanmıştır.2)Pencereler ve çokgenler ile ilgili bağlantıyı kurmuş,mantıklı çıkarımlarda bulunmuştur.3)Yaratıcılığını kullanarak özgün tasarım çizmiştir.4)Çizdiği pencere modelini ölçü kullanarak yapmış,renklendirmiştir.5)Raporu hazırlarken anlatımını anlaşılır ,düzgün,imla kurallarına ve yazının itinalığına dikkat etmiştir. 6)Raporuna çektiği fotoğrafları eklemiştir.
4      1)Yeterli düzeyde araştırma yapmış,çalışmasında fotoğraflar kullanmıştır.2)Pencereler ve çokgenler ile ilgili bağlantıyı kurmuş,mantıklı çıkarımlarda bulunmuştur.3) Özgün bir tasarım çizmemiştir.Ancak çiziminde cetvel ve boyaları kullanmıştır.4) Raporu hazırlarken anlatımını anlaşılır ,düzgün,imla kurallarına ve yazının itinalığına dikkat etmiştir. 5) Raporuna çektiği fotoğrafları eklemiştir.
3       1)Yeterli düzeyde araştırma yapmış,çalışmasında fotoğraflar kullanmamıştır.2)Pencereler ve çokgenler ile ilgili bağlantıyı kurmuş, mantıklı çıkarımlarda bulunmuştur.3) Özgün bir tasarım çizmemiştir.Ancak çiziminde cetvel ve boyaları kullanmıştır.4)  Raporu hazırlarken anlatımını anlaşılır ,düzgün,imla kurallarına ve yazının itinalığına dikkat etmiştir.
2 .     1) Araştırma yapmış,çalışmasında fotoğraflar kullanmamıştır.      2)Pencereler ve çokgenler ile ilgili bağlantıyı kurmuş, ancak mantıklı çıkarımlarda bulunmamıştır.3) Özgün bir tasarım çizmemiştir.Ancak çiziminde cetvel ve boyaları kullanmıştır.4)  Raporu hazırlarken anlatımını anlaşılır .Ancak,imla kurallarına ve yazının itinalığına dikkat etmemiştir.
1     . 1) Araştırma yapmış,çalışmasında fotoğraflar kullanmamıştır.      2)Pencereler ve çokgenler ile ilgili bağlantıyı kuramamış, mantıklı çıkarımlarda    bulunmamıştır.       3) Özgün bir tasarım çizmemiştir.Ancak çiziminde cetvel ve boyaları kullanmıştır. 4)  Raporu hazırlarken anlatımını anlaşılır değil ,imla kurallarına ve yazının   itinalığına dikkat etmemiştir.Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver