5. Sınıf Fen ve Teknoloji 2. Dönem 1. Yazılı(3) ders notları kısa konu anlatımı özet

Etiketler: 5. Sınıf Fen ve Teknoloji 2. Dönem 1. Yazılı(3) özet konu anlatımı videolu madde madde çok kısa, 5. Sınıf Fen ve Teknoloji 2. Dönem 1. Yazılı(3) hakkında kısaca bilgi maddeler halinde

5. Sınıf Yazılıları

2010-2011 5.sınıf 2. dönem fen ve teknoloji dersi 1 yazılı sınav soruları indir,2010-2011 5.sınıf 2. dönem fen ve teknoloji dersi 1 yazılı sınav soruları 5.sınıf 2. dönem fen ve teknoloji dersi 1 yazılı sınav soruları download,5.sınıf 2. dönem fen ve teknoloji dersi 1 yazılı sınav soruları ara,5.sınıf 2. dönem fen ve teknoloji dersi 1 yazılı sınav soruları bul,5.sınıf 2. dönem fen ve teknoloji dersi 1 yazılı sınav soruları sunusu,5.sınıf 2. dönem fen ve teknoloji dersi 1 yazılı sınav soruları oku,5.sınıf 2. dönem fen ve teknoloji dersi 1 yazılı sınav soruları izle,5.sınıf 2. dönem fen ve teknoloji dersi 1 yazılı sınav soruları açıklaması indir,5.sınıf 2. dönem fen ve teknoloji dersi 1 yazılı sınav soruları dosyasını indir,5.sınıf 2. dönem fen ve teknoloji dersi 1 yazılı sınav soruları açıklaması,5.sınıf 2. dönem fen ve teknoloji dersi 1 yazılı sınav soruları Şiirleri,5.sınıf 2. dönem fen ve teknoloji dersi 1 yazılı sınav soruları şube toplantıları

  
Dosya Konumunu İndir…
………………… İLKÖĞRETİM OKULU 5.SINIFLARFEN VE TEKNOLOJİ  2. DÖNEM I. YAZILI  SINAV SORULARI         A.Aşağıdaki cümleler doğru ise (D), yanlış ise (Y) harfi koyarak belirtiniz. (2px10=20Puan)  (     ) Sürtünme kuvveti cisimlerin hareketini kolaylaştıran bir temas kuvvetidir.  (     )Pürüzlü yüzeydeki sürtünme kuvveti, pürüzsüz yüzeye göre daha çoktur.  (     ) Fiziksel temas olmadan cisimlere kuvvet etki etmez.  (     ) Mıknatısların aynı kutupları birbirini çeker farklı kutupları birbirini iter.  (     ) Uçurtmanın uçması,  yaprakların sallanması temas gerektirmeyen kuvvetle gerçekleşir.  (     ) Isıtılan sıvıların gaz haline geçmesine yoğunlaşma denir. (      ) Buharlaşma her sıcaklıkta olur.  (      )Hava ve su,cisimlerin hareketlerine karşı sürtünme kuvveti uygulayarak direnç gösterir          (      )Yerçekimi kuvveti temas gerektirmeyen kuvvettir.          (      )Birbirine temas eden soğuk bir cisimden sıcak cisme doğru ısı akışı olur.
B. Aşağıdaki cümlelerde boş bırakılan yerleri uygun sözcüklerle tamamlayınız.( 2×10=20 PUAN )
( Temas gerektiren  – sürtünme – erime-termometre- kaynama noktası-  genleşme     yer çekimi -N –    ışınlar – S –kalorimetre- temas gerektirmeyen-yüzeyinde)
 1. Maddenin ısı alarak katı halden sıvı hale geçtiği sıcaklık değerine…………………………… denir. 2.Güneş enerjisi yeryüzüne……………….. ile ulaşır. 3.Çay bardağına sıcak su konulduğunda bardak çatlayabilir.Bunun nedeni ısı etkisiyle bardakta      …………….olmasıdır. 4. Buharlaşma sıvının …………………olur.      5-Cisimleri hareket ettiren kuvvetler ……………… kuvvetleri ve ……………………… kuvvetler      olmak üzere ikiye ayrılır. 6-Mıknatıslarda kuzey kutup ……….… harfiyle,güney kutup …….…… harfiyle gösterilir. 7.Kara,hava ve suda  hareket eden cisimlere…………kuvveti etki eder.
 8.Yağmur damlalarının yere düşmesini sağlayan kuvvet……………………kuvvetidir. 9.Isı ……………..kabı ile ölçülürken ,sıcaklık………………..ile ölçülür10.……………………. saf maddeler için ayırt edici özelliktir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver