4+4+4 En Çok Hangi Seçmeli Ders Seçildi En Çok Tercih Edilen Seçmeli Ders Hangisi 2012 MEB En Çok Seçilen Seçmeli Dersler Listesi

MEB En Çok Seçilen Seçmeli Dersler Listesi,

 

Milli Eğitim Bakanlı 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılına getirdiği yeni sistemle başladı 4+4+4. Yeni eğitim ve öğretim sistemi 4+4+4 gündem de epeyi yer aldı ve tartışmalara sebep oldu. CHP en son iptali için Anayasa’ya başvurmasına rağmen red cevabı aldı.

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni eğitim ve öğretim sistemi öğrencilere ve bizlere ne kazandıracak onu zamanla göreceğiz. Gel gelelim yeni sistemde en çok seçmeli ders hangisi seçildi sorusuna? Bu soruya cevap almak için araştırmalar yaptık ve bir sonuca ulaştık.

2012-2013 Eğitim Öğretim Yılında Hangi Seçmeli Ders Daha Çok Seçildi?

Bakanlık; İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Van, Gaziantep, Trabzon, Samsun, Yozgat, Antalya, Bursa, Edirne illerinden  seçmeli ders verileri istendi.

“Hz. Muhammed’in Hayatı” en fazla seçilen ders olurken, Kuran-ı Kerim ve Matematik Uygulamaları derslerinin baş başa oranda seçildiği görüldü.

Doğu illerinde ise Kürtçe seçmeli derse oldukça ilgi olduğu görüldü.

Bakanlığın verilerine göre 21 seçmeli dersten 9′u üzerinde yoğunlaşma oldu. Hz. Muhammed’in Hayatı, Kuran-ı Kerim, Matematik Uygulamaları dersleriyle birlikte, Zeka Oyunları, Drama, Spor ve Fiziki Etkinlikler, Temel Dini Bilgiler, Okuma Becerileri, Yazarlık ve Yazma Becerileri derslerine öğrencilerin yoğun ilgisi oluştu. Bilim Uygulamaları, Müzik ve Görsel Sanatlar ise daha az tercih edilen dersler oldu.

Etiketler: :
acik ogretim secmeli dersler, aöf seçmeli dersler hangileri, hangi seçmeli dersler seçilecek, seçmeli derslerden en çok hangileri seçildi, seçmeli derslerden en fazla hangisi seçilmiş

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver