3 Günlük Bahar Detoksu, Ahmet Maranki Bahar Detoksu¸ Ender Saraç Bahar Detoksu, Bahar Detok Listesi

bahar detoks programı, bahar detoksu, bahar detoksu nasıl yapılmalı, bahar detoksu nedir

Bahar detoksu nasıl yapılır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz mevsimine hazırlandığımız şu dönemlerde, hepimiz için detoks programlarının önemi artmakta ve fazla yağlardan kurtulup bir an evvel hafifleme çabası içerisindeyiz. Diyet ve beslenme uzmanları da bu konuda bizi yalnız bırakmıyor ve sağlıklı bir şekilde forma girip incelmemizde bize destek oluyorlar. Ahmet Maranki ve Ender Saraç’ın ardından bahar detoksu öneren bir başka isim ise Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan. Sadece üç gün uygulanacak bahar detoks programı ile metabolizmanın hızlı çalışmasını ve fazlalıklardan kurtulmayı garanti ediyor.

 

 

Yaz aylarında fit görünmek için iyi bir başlangıç olan bahar detoksu, aynaya baktığınızda gördüğünüz fazlalıklarınızdan sizi kurtaracak. Kilo vermek, fazla yağları eritmek ve motive olmak için şimdinin en etkili programı bahar detoksudur. Sağlıklı beslenmeden ödün vermeyen bahar detoksu sayesinde kalıcı kilo vermenin hazzını yaşayın.

 

Bu detoksu uygulamak isteyenlere Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan’ın birde önerisi var; “Yalnız bu diyetin hemen sonrasında bol miktarda yemek, aşırı serbest davranmak, emeğinizi boşa çıkartabileceği gibi kilo almanızı da kolaylaştırabilir. Bu diyet maksimum 3 gün yapılmalı. Herhangi bir zorlanma olursa veya verilmek istenen kilo azsa, diyet 1 ya da 2 gün de yapılsa yeterli gelir. Yarım bırakmamak, günü tamamlamak önemlidir. Sabahtan öğlene kadar şok uygulamak, sonra da akşam bozmak faydadan çok zarar getirir. Şok bittikten sonra da sağlıklı beslenme odaklı, bol su içerek ve olabildiğince hareketli olmalısınız.”

 

3 günlük bahar detoksu


3 gün arka arkaya uygulamalısınız.

Sabah kahvaltından önce
1 su bardağı kadar hafif ılık su
1 su bardağı kadar daha soğuk su

Sabah kahvaltıda
1 su bardağı süt
3-4 yemek kaşığı kadar yulaf ezmesi
3-4 adet tam ceviz
10- 15 adet yaban mersini
1 tatlı kaşığı pekmez

Ara öğün
1 fincan sade Türk kahvesi

Öğlen
2- 3 adet zeytinyağlı enginar
1 su bardağı yoğurt
Bol salata (az zeytinyağı ilaveli)

Ara öğün
1 avuç leblebi
1 adet kivi

Akşam
1 adet orta boy ızgara balık
Bol roka salatası (az zeytinyağı ilaveli-bol limonlu)

Ara öğün
3 halka taze ananas

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver