22 Eylül 2012 KPSS Önlisans Soru ve Cevap Anahtarı PDF İndir KPSS Ön Lisans Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı 22 Eylül 2012 22 Eylül 2012 KPSS Soruları Bilgisayara İndir

22 Eylül 2012 KPSS Soruları Bilgisayara İndir,

 

KPSS Sınavının 2. aşaması olan Orta Öğretim ve Ön Lisans sınavları 22 ile 23 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Cumartesi saat 9:30′da başlayacak olan sınavın soru kitapçığı ve cevap anahtarı sınavdan sonra sitemizden yayınlanacaktır.

22 Eylül 2012 yani bugün yapılan KPSS Ön Lisans sınavının soru kitapçığına ve cevap anahtarına OSYM ile eş zamanlı olarak bu başlık altından ulaşabilirsiniz.

Önlisans kpss soruları 22 Eylül 2012, 22.09.2012 KPSS ön lisans soruları, ön lisans kpss sorularını indir, ÖSYM 22 Eylül 2012 KPSS Ön Lisans Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı

22 Eylül 2012 tarihinde saat 9:30′da KPSS Ön lisans Sınavı yapılacak. Sınavdan hemen sonra sorular sitemiz üzerinden yayınlanacaktır.

23 Eylül 2012 Ortaöğretim KPSS Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı İndir PDF

 

KPSS Önlisans Sınavı Zor muydu? Kolay mıydı? 22 Eylül 2012

 

23 Eylül 2012 KPSS Ortaöğretim Sınavı Zor muydu? Kolay mıydı?

22 Eylül 2012 KPSS Ön Lisans Soruları ve Cevap Anahtarı İndir (Link Aktif )

 

ÖSYM’nin KPSS Sınavı ile İlgili Yaptığı Basın Açıklaması;

Ön lisans düzeyinde 22 Eylül 2012 tarihinde Cumartesi sabah, ortaöğretim düzeyinde ise 23 Eylül 2012 tarihinde Pazar sabah olmak üzere iki oturumda yapılacak olan 2012-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim/Önlisans Sınavına katılacak adaylardan, nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğrafı veya soğuk damga bulunmadığı için sınava katılamayacak durumda olan adaylar için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce bazı Nüfus Müdürlükleri 23 Eylül 2012 Pazar günü saat 07.00 – 09.40 arası açık tutulacaktır.

Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası fotoğrafı veya soğuk damga bulunmayan 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans adaylarının, kimlik belgesi nedeniyle sınavda bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekmektedir.

Nüfus müdürlüklerince ilgili adaya aşağıdaki durumlarda nüfus cüzdanı tanzim edilecektir:

Açık olan ilçe nüfus müdürlüğünün sorumluluk alanında bulunan yerleşim yeri muhtarlığınca düzenlenen nüfus cüzdanı talep belgesi ibraz edenlerin nüfus cüzdanı tanzim edilerek ilgilisine verilecektir.
Nüfus cüzdanı talep belgesi ibraz edemeyen ancak fotoğraflı başka bir kimlik ibraz edenlerin, kimlik bilgilerinin birebir tutması halinde nüfus cüzdanı tanzim edilerek ilgilisine verilecektir.
Sorumluluk alanı dışında bulunan yerleşim yeri muhtarlığınca düzenlenen nüfus cüzdanı talep belgesi ibraz edenler veya muhtarlıktan böyle bir belge tanzim ettiremeyen adaylar, müdürlük personeli ile birlikte ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan 2012- KPSS Ortaöğretim/Önlisans başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaralarıve aday şifreleri ile erişeceklerdir. Nüfus cüzdanı talep eden aday ile Aday İşlemleri Sisteminde başvuru bilgileri bulunan adayın kimlik bilgilerinin karşılaştırılması sonucunda bilgilerin bire bir tutması halinde belgenin dökümü ilgilinin dosyasında saklanacak ve nüfus cüzdanı ilgiliye tanzim edilecektir. Adayın yanında, üzerinde T.C. Kimlik Numarası ile fotoğrafı bulunan ve resmî onay olan özel bir kimlik belgesinin olması işlemlerin daha kolay ve hızlı olmasını sağlayacaktır.

Adayların, Nüfus Müdürlüklerinden nüfus cüzdanlarını edinmeleri gerekmektedir. Nüfus Müdürlükleri tarafından adaylara verilecek “Nüfus Kayıt Örneği” belgesi sınavda geçerli olmayacaktır. Nüfus Kayıt Örneği ile sınava gelen adaylar sınava alınmayacak, sınava alınsalar bile sınavları geçersiz sayılacaktır.

2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans adaylarına duyurulur.

Etiketler: :
kpss 2012ön lisanssınav soruları, kpss matematik sorulari önlisans ve çözümlü cevaplari pdf, kpss soru cevap döküm lisans

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver