2013 YGS Başvuruları Ne Zaman

2013 yılındaki YGS sınavı başvuru tarihleri ne zaman?

Üniversiteye girişteki ilk basamak olan YGS için başvurular başlıyor. İşte YGS başvuru tarihi ne zaman başlıyor sorusunun cevabı…

Sponsorlu Bağlantılar

YGS başvuru tarihi ne zaman başlıyor? Üniversite sınavına girecekler dikkat! Üniversiteye giriş için ilk aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başvuruları yarın başlıyor. YGS başvuru tarihi ne zaman başlıyor diye merak edenler bu haber sizin için…

ÖSYM’nin internet sitesinde yayımlanan Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) kılavuzuna göre, ÖSYS’nin ilk sınavı olan YGS’ye başvurular 2-15 Ocak, Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvurular ise 22-29 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

2013-ÖSYS Kılavuzu ile aday başvuru formuna ÖSYM’nin ”http://www.osym.gov.tr” adresinden ulaşabilecek adaylar, dağıtımı ve satışı yapılmayacak kılavuzun örneğini başvuru merkezlerinde inceleyebilecek.

Bu yıl adaylara ortaöğretimde zorunlu ders olan din kültürü ve ahlak bilgisinden YGS’de 5 ve LYS-4’te ise 8 soru yöneltilecek.

ÖSYS’ye, sınavsız geçiş dahil 2012-2013 öğretim yılında ortaöğretim kurumlarının (lise veya dengi okullar, açıköğretim lisesi) son sınıfında okuyan öğrenciler, ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında beklemeli durumda bulunanlar, ortaöğretim kurumlarını bitirmiş olanlar, ortaöğretimlerini yabancı ülkelerden yapanlardan durumları bu belirtilenlere uyanlar başvurabilecek.

YGS’ye girmeden sadece sınavsız geçiş hakkından yararlanmak isteyen adaylar da başvurularını bu kılavuzda belirtildiği şekilde yapmak zorundalar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver