2013 Pembe Tonlarda Atkı ve Bere Çok Zarif – Anlatımlı Örgü Modelleri ve Örnekleri Yapılışı Nasıl Yapılır Resimli

pembe atkı ve bere

Berenin ilk bölümünde 10 zincir çekerek başlıyalım.2. sırada içine 30 defa tek tığ dolgu yapalım ama uç kısımlarını bir birine ekleyerek yuvarlak oluşturalım.3. bölümde tekrar aynı biçimde dolgu yapıp ilerleyelim fakat dolguların aralarında arada birveya iki dolgu yapalım. .böylece her sırada dolgu rakamını fazlalaştırdıkça kendiliğinden yuvarlak şekil oluşacaktır takribi 12 sıra böyle dolgu yapacağız yapmak istediğimiz uzunluğa geldiğimizde sonlandıracağız.

Sponsorlu Bağlantılar

fotoğrafta görüldüğü gibi kare motifler yapıp çiçekleri üstüne tığ ile birleştireceğiz.Çicekleri örerken ilk küçük çiceği yapalım bitince çiçeğin ters tarafına gelip zincir yapıp geri batarar yaprakları yapabileceğimiz zincirleri oluşturacağız ve büyük çiçekleride yaptıktan sonra motifleri birleştirip .berenin bitiş kısmına geldiğimizde tığ ile çiçekleri ekleyelim.

Atkı Malzemeleri :
300 gr ip
10 no tığ

Atkımızı yapmaya motiflerden başlayalım.Kare motiflerimizi yaptıktan sonra bere örneğinde yaptığımız gibi çiçekleri karelere koyalım ve tığ ile ekleyelim boyu için 40 motif yeterli olacaktırpembe atkı ve bere

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver