2013 pasaport kaç günde çıkar

Etiketler: pasaport kaç günde çıkar,pasaport ne kadar zamanda çıkar,pasaport kaç günde yenilenir,pasaport kaç günde gelir,pasaport ne kadar,pasaport kaç günde çıkıyor,pasaport ne kadar sürede çıkar,pasaport kac gunde cikar 2012,pasaport kaç günde veriliyor,kac gunde pasaport cikar

Pasaport başvurularında beklemeye son

Darphane’nin yeterli pasaport defteri verememesi üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü’nce (EGM) tanzim edilen pasaport sayısındaki düşüşle , yurtdışına çıkışta acil ve öncelikli durumlar dışında uzun bekleme ve iptaller yaşatan pasaport işlemleri için uzun beklemeye çözüm bulundu.

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni imal edilen pasaportlarda kullanılacak çiplerdeki şifreleme sistemi, eskisine göre 3 kat daha etkin olacak.

EGM, 20 Temmuz’dan itibaren başvuru sahiplerine göndereceği pasaportlarda yeni teknolojiyle üretilen gelişmiş çipleri kullanmaya başlayacak.

Pasaportlar 2 GÜNDE TESLİM Edilecek

Daha önce yapılan pasaport ihalesinde yaşanan sorun üzerine yaklaşık 2 aydır devam eden pasaport teslim krizi sonunda aşıldı.

Eski ihalede yapılan yeni düzenleme sonrasında pasaportlarda kullanılan çipleri üretmeye hak kazanan Malezyalı IRIS firmasının teslimata başlamasıyla birlikte pasaport defterlerini hazırlayan Darphane 20 Temmuz’dan itibaren “yeni nesil” geliştirilmiş pasaport defterlerini EGM’ye göndermeye başlayacak.

Pasaport başvurularında yeniden eski sisteme dönülecek ve teslimatlar iki gün içinde gerçekleşecek. EGM, başvurular sonrasında hacı adaylarına yeni nesil pasaportlardan gönderecek.

Pasaport başvurularında

Pasaport

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver