2013 ÖSYM Sözleşmeli Sağlık Memuru Başvurusu ÖSYM 2013 Sözleşmeli Sağlık Memur Alımları 2013 ÖSYM Sözleşmeli Sağlık Memur Alımı Başvuru Formu Doldur

2013 ÖSYM Sözleşmeli Sağlık Memur Alımı Başvuru Formu Doldur,

 

ÖSYM’den bugün yapılan açıklamada KPSS puanlarına göre 11 bin 116 sözleşmeli sağlık personelinin alınacağını söyledi. Sözleşmeli sağlık personeli başvuruları ne zaman hangi tarihte nereye yapılacak?

Sponsorlu Bağlantılar

Sözleşmeli Sağlık personeli alımları için başvurular 17-21 Aralık 2012 tarihleri arasında ÖSYM’nin internet sitesinden alınacak. Sadece 2012 sınav sonuçları esas alınacak.

ÖSYM 11 bin 116 Sözleşmeli Sağlık Memuru Alımları Hakkında Bilgi

ÖSYM tarafından yapılan yazılı açıklama;

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2012/5 Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzunda ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek pozisyonlar yer almaktadır. Kılavuz 17-21 Aralık 2012 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Adayların kılavuzda yer alan pozisyonlardan tercih yapabilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

Adaylar tercihlerini 17-21 Aralık 2012 tarihleri arasında, kılavuzda belirtilen kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

KPSS-2012/5 Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Etiketler: :
melek, melek resmi, melek resimleri, ösym memur alımı 2013 adal, melek resimler, Ösym Lys matematik hangi konu kaç soru çıkacak, şözleşmeli sağlıkmemur alımları

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver