2013 Mide Küçültmesi Yapan Hastaneler (Mide Katlama Ameliyatı)

Etiketler: mide katlama ameliyatı,dr rıza kutaniş,mide kuçultme ameliyatı fiyatları,rıza kutaniş,doç dr rıza kutaniş,mide ameliyatı,mide küçültme ameliyatı maliyeti,mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler,mide küçültme ameliyatı fiyatı,mıde katlama

4,5 Ayda 55 Kilo Verdiren Mide Katlama Ameliyatı

Sponsorlu Bağlantılar

Fatih Portakal’ın sunduğu Çalar Saat programının bu sabahki bölümünde, mide katlama ameliyatı yaptırarak 4 ayda 55 kilo veren Yusuf Karakaya‘nın haberi yer aldı. Mide katlama ameliyatı öncesi 140 olan Karakaya, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Doç.Dr.Rıza Kutaniş‘in gerçekleştirdiği operasyon sonrasında 4,5 ay sonunda 55 kilo vererek 85 kiloya indi ve aşırı kilolu olanlara güzel bir örnek teşkil etti. ÜstelikYusuf Karakaya 55 kiloyu verirken herhangi bir sağlık problemi de yaşamadı. Zira mide katlama ameliyatı, mideye herhangi bir girdisi ya da çıktısı olan bir operasyon değil. Yusuf Karakaya‘nın geçirdiği, midenin kendi içinde ikiye katlanması esasına dayanan mide katlama ameliyatının tüm masraflarını da SGK karşıladı. Haberin ayrıntıları birazdan yazımızın devamında…

4,5 ayda 55 kilo verdi

Yusuf Karakaya 4,5 ayda 55 kilo verdi

Yapılan cerrahi operasyondan sonra sağlıklı olduğunu belirten Yusuf Karakaya, “4 buçuk ay içerisinde 55 kilo civarında zayıfladım. Bunu da cerrahi yöntemle yaptım. Daha öce kiloyla ilgili birçok sıkıntım oldu. Birçok şeye başvurdum. Başka yöntemleri kötülemek istemiyorum ama akapunktur veya eleketrikli aklınıza gelen her şeyi yaptım. Ama kilo veremedim. Bir arkadaşımın vasıtasıyla Bağcılar Devlet Hastanesi’nde cerrahi müdahale geçirdim. Bu müdahaleden sonra belli bir süre zarfında yemeği azalttım. Eski yemek yemem ile şimdiki arasında çok fark var. Eskiden günde 4-5 tabak yemek yerken şimdi yarım tabakla doyabiliyorum. Çok hızlı bir şekilde kilo verdim. Şu an inanılmaz sağlıklıyım. Şeker ve tansiyondan hastalıklarımdan kurtuldum. Kiloya bağlı hastalıklarım vardı. Yüzde 95′inden kurtuldum. Hocamın eline sağlık” dedi.

Operasyon anlatan Karakaya, “Kendi midenizi kendi içine katlıyorlar. Midenize bir parça girmiyor. Sadece midenizin üzerindeki yağları alıp, kendi midenizi içine katlayıp üzerine dikiyorlar. Bu operasyondan sonra siz gayriihtiyari olarak fazla yemek yiyemiyorsunuz. Yani yemek yemek isteyipte, aklınız tabakta kalmıyor. Tabaktaki bütün yiyecekler sizi doyuruyor. 3-5 kaşıktan sonra doyuyorsunuz. İkinci bir yemeğe ihtiyaç duymuyorsunuz. Bu ameliyat, bir şekilde terbiye ediyor. 4,5 ay içerisinde 55 kilo verdim” diye konuştu.

Ameliyat masraflarının 18 bin TL tuttuğunu, tümünün SSK tarafından ödendiğini ve kendisinin tek kuruş ödemediğini belirten Karakaya, bu ameliyattan sonra bir daha kilo alınamayacağını söyledi.

Kaynak: http://www.eneger.com/45-ayda-55-kilo-verdiren-mide-katlama-ameliyati/#ixzz2H5x5ac6X
Bu yazı yukarıdaki linkten alınmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver