2013 Kolsuz Yazlık Bluz – Örgü Modelleri ve Örnekleri

Kolsuz Yazlık Bluz Örneği Anlatımı Yapılışı Nasıl Yapılır
Malzemeler: 6 numara şiş7 numara dairesel şişnaylon ağırlıklı fazla kalın olmayan uygun ip.
Yapılışı:
ARKA
6 nolu şişe 72 ilmek atarak başlayın.Daha sonra 2 sıra düz örgü örün.Sonraki 4 sıra sırasınca düz kısmı düz ters kısmı ters örün.örülen 4 sırayı bitirdikten sonra
1.sıra (düz sıra):Sonra düz örün baş ve son kısımda 1′er ilmek kesin.
Bir sonraki her 6. sırada (2 kez ) ve sonraki her 4.sırada (3 kez) sıra baş tarafında ve son tarafında 1′er ilmek kesin.Elinizde 60 ilmek kalmalı .25 cm olunca tekrar normal örgüyü sürdürün son ördüğünüz sıra ters olmalı.
Düz sırada: Düz örülmesi gereken sıra başında ve sonun kısmında 1′er ilmek arttırılmalı.Sonra her 6. sırada (5 kere) sıra başlarında ve sonlarında 1′er ilmek arttırılacak.(72 ilmek olmalı)
Parça boyu 35 cm olana dek normal örün.
Kol Biçimi:Sonraki iki sırayı başlayınca 4′er ilmek kesiln.Bir sonraki her sıranın son kısmında 1′er ilmek kesin (6 kere 52 ilmek olmalı).Kol oyuntusu 20 cm olana dek normal düz örgü örülür.Fakat bu parçayı bitirmeden farklı bir şişe alınarak veya enliş bir çengelli iğneye ilmekler geçirp bırakın.
ÖN:Kol oyuntusu 125 cm olana dek arka parça gibi yapıp (elimizde 52 ilmek olmalı ve 125 cm yapılırken son örülen sıra ters sıra olmalı)
Boyun Biçimi:Düz sırada: 19 ilmek düz örgü ile örülür orta kısımdaki 14 ilmek öbür ip yumağı ile birlikte kapatılır ve sıra sonuna dek düz örülür.Her iki omuz farklı yumaklarla ve birlikte örülürken boyun kısmına her 3 sırada 3 kere 1′er ilmek kesilir (16 ilmek olmalı).Tekrar kol oyuntusu 20 cm olana dek düz örülür ve ilmekler aöık kalır.
BİTİRME:Örülen arka ve ön parça omuz kısımları3 şiş ile eklenip birleştirilip kapatılır.Bu teknik aşağıda.
Boyun bandı: Bluzun ön kısmı size bakacak biçimde yuvarlak şişe arka parçada açıkta duran ilmekleri alıp ve boyun çevresinden(arkadan aldığınız ilmeklerle beraber toplamda 64 ilmek olmalı) ilmek almayı sürdürün.65 cm oluna dek 1 ters1 düz örün ve kapatın.
Kol bandı: Tekrar bluzun ön tarafı size bakacak biçimde yuvarlak şiş ile kol etrafından 70 ilmek alın.Parçayı eklemeden 2 sıra düz örün ve ters sıra ile eksiltip bitirin.Bu işlemi öbürr kolda da yapın.VE bluzun kenarlarını dikip bitirin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver