2013 Kelebek Dantelli Havlu Kenarı Modeli – Anlatımlı Örgü Modelleri ve Örnekleri Yapılışı Nasıl Yapılır Resimli

Kelebekli havlu kenarı renkli ve beyaz dantel iplikler ile ve 21 numara tığla ile yapılır. 30 zincir yapıp tekrar dönelim 2 adet kutucuk örüp 5 zincirle bir adet köprü kuralım sonra , 5 adet kutucuk daha örelim. Dönüşte en baştaki kutucuğun içerisine 4 adet dolgu işleyerek 4 tane kutucuk yapalım. Köprünün içine 5 defa zincirle battıktan sonra tekrar 5 adet zincirle çıkalım. Şimdi, 2 adet kutucuğu kenarda olacak şekilde hep aynı biçimde devam edelim. Dönüşte ise yine örümceğin üstüne 5 adet zincir ile köprü kuralım ve 3 adet kutucuk işleyip 4 adet dolgu yaptıktan sonra 4 adet zincir çekelim.
Kelebek Havlu Kenarı Modeli

Ve bir önceki sıradaki dolgunun üstüne girerek daha sonra doldurmak için bir köprü hazırlayalım. Şimdi, başa dönelim ve yine bir önceki kutucuğa dolgu işleyip 2 adet kutucuk yapalım ve üst kısım hep aynı örümcek ve 2 adet kutucuk olarak devam edecek. Yine dönüşte tek kutucuk işleyip diğerine dolgu yapalım. Sonra 4 tane zincirle önceki sırada ördüğümüz dolgunun üzerine girelim ve bu oluşturduğumuz köprünün içerisine 3 adet dolgu, 4 adet zincir, 3 adet dolgu işleyip 7 tane zincirle yine 2 sıra önce hazırladığımız köprünün içerisine 3 adet dolgu, 4 adet zincir ve 3 tane dolgu işleyelim. 5 adet zincirle dönelim ve aynen 3 adet dolgu, 4 adet zincir, 3 adet dolgu örelim. 7 tane zincirle geçtikten sonra diğer tarafada aynı örgüyü yapalım ve 2 kutucukla havlu kenarının üst kısmına geçelim. Dönüp 3 kutucuk örüp 3 dolgu, 4 zincir, 3 dolgu tekrarlayalım. Yine aynı dolgular ile dönüp 3 adet kutucukla havlu dantelimizin üst kısmına çıkalım ve 4 kutucukla inelim.
Kelebek Dantelli Havlu Kenarı Modelleri Sonra ilk yaptığımız gibi en baştaki kutucuğa dolgu yapmaya devam edelim. Aynı örgü şeklini sürekli havlu kenarımız uzunluğunda tekrarlıyalım. Daha sonrada renkli ipimiz ile dolguların üzerinden geçip ortadaki zincirleri toplayarak kelebek modelimizi oluşturalım. ve değişik, kolay ve güzel bir model olan kelebekli havlu kenarı örneğimiz naylon iple örüldüğünden ütüde gerekmeyecektir.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver