2013 Chloe Sonbahar-Kış Koleksiyonu Elbise Modelleri

Chloe’de ikinci sezonu olan Clare Waight Keller’in bir bakıma kendi yaşadığı süreci ve deneyimlerini yani bir İngiliz’in Paris’de yaşadıklarını konu eden koleksiyonu çok samimi ve etkileyici..

Chloe’deki ilk sezonunda kendini tehlikeye atmamak için daha güvenli bir koleksiyonla ortaya çıkan Keller bu koleksiyonda kendini ve tasarım anlayışını daha çok ortaya koyan hatta kendisinin Paris’de moda konusunda hissettiklerini yansıttığını söylediği daha cesur Chloe’ye daha çok yakışan tasarımlarla karşımızda.

Sponsorlu Bağlantılar

Tasarımcı bu koleksiyonda İngiliz spor tarzı ile Fransızların daha romantik esintiler taşıyan günlük şıklığını harmanladığını söyledi. Keller’ın sweatshirt ile kalem eteği kombine etmesi ya da spor bir pantolonla dantel bir blüzü bir arada kullanması bunun kanıtıdır. Ayrıca koleksiyonda ki eteklerde kullanılan elastike uçlar koleksiyona hem spor bir tarz yaratmış hemde şıklık katmış.

Chloe kadınının genç ve şık ruhunu bu şekilde çok güzel yansıttığını düşündüğüm tasarımcının özellikle kaban ve ceketlerdeki tasarımları muhteşem olmuş. Parka havasındaki bedeni büyük tasarlanmış kabanlar ve kullanılan pastel renkler gerçekten bu koleksiyonun bence en çok göze çarpan parçalarıdır.

Keller’in yıllarca çalışmış olduğu Pringle of Scotland’da örgü konusunda kazandığı deneyimler bu koleksiyondaki örgülerin bu kadar iyi olmasının tek sebebidir bence. Özellikle el örgüsü boğazlı kazağın alıcısının çok olacağına inanıyorum.

Koleksiyona hakim renkler pastel tonlar desek yanlış olmaz. Ayrıca tasarımcının koleksiyonda pastel renkleri kendi içindeki tonlarla birlikte kullanması en göze çarpan detaylardan. Yani mavilerin mavilerle turuncuların turuncularla ve sarıların sarılarla bir arada kullanılması koleksiyonu daha yumuşak daha dingin yapmış.

Artık Chloe ruhunu ve kadınını daha iyi tanımaya başladığını hissettiğim tasarımcının gelecekte yapabilecekleri konusunda şimdiden heyecan içindeyim. İngilizlere göre daha cesur ve romantik olan Fransız modası Keller’ı sonunda içine almış görünüyor.

Chloe Sonbahar / Kış koleksiyonu 2012/13

Chloe Sonbahar / Kış koleksiyonu 2012/13

Chloe Sonbahar / Kış koleksiyonu 2012/13

Chloe Sonbahar / Kış koleksiyonu 2012/13

Chloe Sonbahar / Kış koleksiyonu 2012/13

Chloe Sonbahar / Kış koleksiyonu 2012/13

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver