2013 Chanel Sonbahar-Kış Koleksiyonu Elbise Modelleri

Karl Lagerfield’in ikinci denemesi olan etek + pantolon + ceket üçlemesi bu sefer olmuş. Koleksiyona hakim olan bu 3’lü kombinasyon gerçekten etkileyici…
Chanel muhteşem tasarımlarını Paris moda haftasında binlerce moda severe etkiyeyici bir şovla tanıttı. İtiraf etmeliyim ki markanın koleksiyonu tanıtmak için hazırladığı ambians çok etkileyici olmuş. Karl Lagerfield şovdan önce bu koleksiyon hakkında konuşurken “tüm tasarım parçalarını doğadan gelen ilhamla yarattığını çünkü doğanın var olan en iyi tasarımcı olduğunu” söylemişti. Fakat etkilendiği şeyin doğanın hangi elementi olduğu bilinmiyordu. Oysa defilenin yapılacağı salona bakar bakmaz Karl’ın etkisi altında kaldığı elementin kristaller olduğunu anlıyoruz. Bütün koleksiyona hakim olan pırıltılarda elbiselerin kenarlarında kol ve yakalarda hattta ayakkabılarda gördüğümüz kristallerde hep bu etkinin sonucu. Bu arada tasarımlarda sıkça kullanıldığını gördüğümüz mor ve eflatun bize Karl’ı en çok etkileyen kristalin ametist olduğunu söyler gibi…

Karl kristallerin etkisini sadece renk seçiminde yada kumaş dokusu seçiminde (şifon ve ipek elbiseler kristallerin şeffaf halinin yansıması ya da kırçıllı çok renkli kumaşlar taşların çok renkli dokusunun yansıması) kullanmamış. Mesela tasarımlara baktığımızda bir çok parçanın ozellikle kaban ve ceketlerin keskin kenarlara sahip bir kaya gibi tasarlandığını fark etmemek imkansız. Karl’ın tasarımlarında görülen kübik çalışmalarda bu kristallerin doğal yapısındaki kübik yansımalarıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Renkler kristallerden geliyor demiştim ama biraz daha detay vermek istiyorum burada. Geçen senenin tek renkliliğiüzerine yazın pastel rekleri gelince Karl renkleri geri getirmek istemiş. Ancak söylediğine göre koleksiyonu hazılarken hissetdiği renkler ona daha koyu veya o koyu renklerin içine sıkışmış canlı renkler olarak gelmiş. O yüzden parlak renkler ya aksesuvar olarak; kemer broş gibi ya da kumaşların dokusunda otomatik olarak tasarımlara girebilmiş.

Doğayı anlatan bir şiir tadında olan koleksiyonun izleyenleri etkileyememesi söz konusu olamazdı. Karl yine başardı. Zaten “Süperman” filmlerinin setlerini andıran mekanda modanın kahramanı gibi.Yeni koleksiyonları için şimdiden sabırsızlanıyorum.

Chanel 2012/13 Sonbahar / Kış koleksiyonu

Chanel 2012/13 Sonbahar / Kış koleksiyonu

Chanel 2012/13 Sonbahar / Kış koleksiyonu

Chanel 2012/13 Sonbahar / Kış koleksiyonu

Chanel 2012/13 Sonbahar / Kış koleksiyonu

Chanel 2012/13 Sonbahar / Kış koleksiyonu

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver