2013 Boncuklu Motfli Havlu Kenarı Örneği – Anlatımlı Örgü Modelleri ve Örnekleri Yapılışı Nasıl Yapılır Resimli

Bu havlu kenarı örneğimiz 50 numara iple yapıyoruz .50 zincir çekip yedi tane kutucuk yapıp dört tane direk yapıyoruz daha sonra iki tane daha kutucuk yapıp yedi zincir çekip dönüyoruz. hemen artırmya başlıyoruz ki zikzaklı olsun modelimiz.Üç  sıra boş kutucuk yapıyoruz dördüncü sırada modelimizi kuruyoruz.

 Boncuklu Havlu kenarı Modeli

Sponsorlu Bağlantılar

yedinci kutucuğa dört tane direk yaparak başlıyoruz git gellerle zikzaklı bi şekilde devam ediyoruz yedi sıra devam edip bu sefer eksiltmeye  başlıyoruz ve aynı modeli eksilterek işliyoruz.

Motifli Havlu Kenarı Örneği

Havlumuzun üst kısmına güzel bir motif ve yapraklarıyla süsleyelim 10 zincirle ufak bir halka yapalım içini direk yaparak  dolduralım ve artırarak yedi  sıra devam edelim büyüklüğü sizin zevkinize kalmış daha küçük veya daha büyük yapabilirsiniz.Kenarına üç tane yaprak yapalım 40 zincirle on iki kutucuk yapalım beş zncir çekip üstüne almadan kutuların içine batalım her iki taraftan eksilterek bitene kadar devam edelim . Havlumuza diktikten sonra pullarla ve boncuklarla süsleye biliriz tamamen sizin zevkinize kalmış eminim çok güzel çok şık havlu kenarı modeli yapacaksınız.

 Boncuklu Motifli Havlu Kenarı Modeli

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver