2013 Boncuklarla Salon Takımı – Anlatımlı Örgü Modelleri ve Örnekleri Yapılışı Nasıl Yapılır Resimli

Boncuk işi salon takımı nasıl yapılır. Şimdi sizlere bunu anlatacağım. Yalnız unutmadan söyleyelim çok zahmetli ve uğraştıran bir iş. Kullandığımız boncuklar kum ve boru boncuk. İpini ise 60 veya 70 numara naylon iplerden olsun ama iki kat kullanacağız. İpi iğneye geçirdikten sonra çok gerdirelim çünkü ip bükülebilir. Şimdi önce ipe 11 adet boncuk dizelim ve ilk boncuğun içinden geçirerek yuvarlak yapalım.
Boncuk İşi Yapımı

Şimdi ipe bir boru boncuk, 3 kum boncuk daha sonra 1 boru boncuk daha geçirerek hemen dibindeki boncuğun içinden geçirelim. Şimdi de iğneyi boru boncuğun içinden yukarı doğru geçirelim ve boru boncuğun başına çıkmış olacağız.
Boncuk İşi Salon Takımı YapımıBoru boncuğun başına çıktık şimdi de 3 kum boncuk 1 tane de boru boncuk takıp hemen dibindeki ilk boncuktan geçirelim. Şimdi ise iğneyi boru boncuktan yukarı doğru geçirin, böylece 12 boru boncuğumuz olacak .Onikinci borudan sonra iğneyi birinci boru boncuğun içinden geçirip tekrar yukarı çıkıyoruz. 3 adet kum boncuğu ipe dizelim ve elimizdeki motifi ters çevirip, iğneyi 2 boncuğun içinden geçirelim Ve böylece göbeğin yapımı bitti. Şimdi ise iğneye beş boncuk dizip alt sırada ki üç boncuğun ikincisinden iğneyi geçir. Sonra yedi boncuk ,daha sonra da dokuz boncukla aynı sıraları tekrar edeceğiz. Son sıra ise bir adet boru üç adet kum boncuk ve bir adet boru boncuk şeklinde devam edin hepsi bu kadar. Artık sizinde Boncuk Salon Takımınız oldu.
Boncuk İşi Salon Takımı Yapım Aşaması

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver