2012 ÜDS Sınav Giriş Yerleri Öğren ÜDS Sonbahar Sınav Giriş Yerleri 2012 7 Ekim 2012 ÜDS Sonbahar Sınav Giriş Belgesi

7 Ekim 2012 ÜDS Sonbahar Sınav Giriş Belgesi,

 

ÖSYM tarafından yapılan yazılı açıklamada 7 Ekim 2012 tarihinde yapılacak olan ÜDS Sonbahar Sınavı ile ilgili başvuru yerleri belirlenmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımızda 7 Ekim 2012 tarihinde ÜDS Sonbahar sınavına girecek olan adayların sınav giriş yerlerini öğrenmeleri ve sınav giriş belgelerini nasıl çıkartacaklarına ilişkin bilgiler paylaşacağız.

2012 ÜDS Sonbahar Sınav Giriş Belgesini Çıkartmak İçin Tıklayın

Aday İşlemleri sistemine giriş yaparak, işlem yapacağınız sınavı seçip giriş yerini ve belgenizi öğrenebilirsiniz. enbasit.com

ÖSYM Yaptığı Basın Açıklaması;

Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini, TC Kimlik Numarası ve şifreleri ile 27 Eylül 2012 günü saat 15.00’ten itibaren ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Sınava Giriş Belgeleri adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecektir.

Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesinin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunan adayın sınavı geçersiz sayılacaktır. Sınava Giriş Belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adayların sınava girecekleri binaları sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.

Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilir. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacaktır. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacaktır; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver