2012 Fitre Miktarı Fıtır Sadakası Ne Kadar Kaç Lira?

Son Arananlar:2012 fitir, fıtır sadakası ne kadar 2012, sis atma oç videosu, fıtre ne kadar, 2012 fıtır sadakası, 2012 fitre ne kadar, fitre ne kadar 2012, fitre kime verebılırım, fitre kac para 2012, fitre 2012 diyanet, fıtır sadakası, fitir ne kadar, diyanet 2012 fitre miktarı, bilgimanya fidye,2012 fidye miktarı ne kadar, 2012 fıtır sadakası ne kadar, 2012 fitre ne kadar

Fitre Nedir?
Kısaca Ramazan ayında Müslümanların fakirlere verdiklere sadakaya “fıtır” sadakası diğer adıyla “fitre” de denir. Başın ve bedenin zekatı olarak da bilinmektedir.

Kimler Fitre Vermelidir?
Temel ihtiyaçları haricinde bir miktar mal veya mülk sahibi olanlar vermelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Fitre veren kişinin, fitreyi ALLAH rızası için verdiğini gölünden geçirmesi yeterlidir.

Ne Kadar Fitre Verilmelidir?
2012 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen fitre miktarı günlük 8.50 TL‘dir. Fitre Ramazan Ayı boyunca günlük verilebileceği gibi, Ramazan Ayı başında veya sonunda toplu halde de verilebilmektedir. İmkanı olanlar için Ramazan Ayı başında vermek daha hayırlıdır.

Fitre para olarak verilebileceği gibi gıda olarak da verilebilir. Ancak bu durum fitre verilecek kişinin ihtiyacına yönelik olursa daha hayırlı olur.

Sponsorlar

Fitre miktarı her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenir.

Fitreyi Kimlere Verebilirim?
Fitre yardıma muhtaç tüm kişilere verilebilir.

Fitre verecek kişileri bulmakta zorlanıyorsanız; mahalle muhtarlıklarına giderek yardıma muhtaç kişilerin bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver