2012 Aralık Ayı Ak Parti’nin Oy Oranları Anket Sonuçları Açıklandı

Atalay AK Parti'nin son oy oranını açıkladı

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan ile 11 yıldır çalıştığını belirterek, “Tayyip Erdoğan omurgalı bir adamdır. Dik duran bir siyasi liderdir” dedi.

Sponsorlu Bağlantılar

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Meclis Genel Kurulu’nda, Cumhurbaşkanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Sayıştay, Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu Başkanlığı, Anayasa Mahkemesi,Yargıtay, Danıştay, Başbakanlık, Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği bütçeleri üzerinde konuştu.

MİT bütçesindeki artışa ilişkin Atalay, “İki tesis MİT bünyesine katılmış oldu. Birisi GESkomutanlığı, biri de Saray’daki tesis var MİT’e geçen, bunların tadiliyle ilgili işlemler var. Onun için bütçesinde bir miktar artış söz konusu” diye konuştu.

GES’in MİT’e katılmasına ilişkin de Atalay, “Bu iki kurumun karşılıklı irtibatıyla, anlaşmasıyla olmuş bir çalışmadır” dedi.

Cumhurbaşkanı’na yönelik eleştirilere de Atalay, “Yerindelik kararı veremez. Cumhurbaşkanı gerekeni yapmaktadır” dedi.

AK PARTİ’NİN OYU %51.5

Her iki kişiden birinin AK Parti’ye oy verdiğini ifade eden Atalay, “Son araştırmada, daha birkaç gün önce KONDA’nın son araştırmasında yüzde 51,5. Aldığımız oyun üzerinde” diye konuştu.

Başbakan’a yönelik eleştirilere de Atalay, “Tayyip Erdoğan korkak diyor, gülerler. Ben 11 yıldır çalışıyorum. Tayyip Erdoğan omurgalı bir adamdır. Dik duran bir siyasi liderdir. (koruma eleştirisi) Türkiye’nin her yerinde vatandaşın arasındayız. Başbakan’ın koruması olmayacak mı?” diye konuştu.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver