2011 goz lazer fiatlari-2011 goz çizdirme lazer fiyatlari Hakkında Bilgi

Aşağıda 2011 goz lazer fiatlari-2011 goz çizdirme lazer fiyatlari ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

2011 goz lazer fiatlari-2011 goz çizdirme lazer fiyatlari -Lazerli göz çizdirme ameliyatı nedir fiyatları ne kadardır faydaları nelerdir

Gözleri ileri derecede miyop olanlar, ve.. Dünyayı çıplak“gözleriyle ancak bulanık bir film gibi görenler… Artık şişe dibine benzer gözlükler kullanmanıza gerek kalmayacak, Yaşantınızı yeni gözlere kavuşmuşçasına değiştirecek bir tedavi yöntemiyle tanıştığımızda bomba etkisi yaratan lazerle miyop ameliyatında yeni bir dönem açıldı. Geçmişte en fazla 10dereceli miyopilerde uygulanabilen bu ameliyat tekniği, 50 bin dolarlık bir aygıtla daha geniş bir kesimin hizmetine girdi.
Uzmanlara göre Türkiye’de miyop ve astigmatlı insanların oranı yüzde 15-20’yi buluyor. Bunların yüzde 80’i miyopisi 1,5- 7 derece arasında olan, yani eski tip lazer ameliyatıyla göz kusur ları giderilebilen kişiler. İleri miyopi nedeniyle şimdiye kadar bu ameliyattan tam yararlanama yatıların oranı ise yüzde 15. Oran olarak yüzde 5’e varan ve miyopisi sürekli ilerleyen bir kesimi de buna katmak gerekir. İşte yeni aygıt küçümsenemeyecek bir rakama varan bu göz hastalarına dünyayı doğal ve berrak haliyle görme umudunu veriyor.
Kısaca ALK olarak bilinen aygıt miyop ameliyatının başlıca aracı Encimer Laser’le birlikte kullanılıyor. Tıp dünyasının mikrokeratom olarak da tanıdığı ALK’nin en önemli özelliği, lazer ameliyatının uygulanacağı kornea tabakasından 160 mikronluk bir bölümü sıyırarak kaldırması. Bu işlem lazerle daha kolay çalışılmasını ve yüksek miyopilerin lazer uygulamasından sonra, sıyrılmış kornea bölümünü eski yerine 30 saniyede yapıştırılıyor. ALK’nın kullanıldığı ameliyatlarda lazer sonrası gözün iyileşme süresi de 10 dakikaya iniyor.

ALK uygulamasının Türkiye’dekı öncüsü, lazerle miyop ameliyatları başlatan uzmanların ABD’den getirttiği bu aygt ABD’nın 8, Avrupa’nın 3 merkezinde var. Bu alet sayesinde l.O’dan 11numaraya kadar olan miyopilerin tedavisinde başarı oranının yüzde 90’a yükseldiğini belirtiyor.”
Lazerle miyop ameliyatları özellikle Istanbulda ciddi bir sektör haline gelmiş durumda, İslan bul’daki Excimer Laser sayısı 7’yi buluyor. Ankara’da 2, İzmir’de ise 1 merkez lazerle ameliyat yapıyor, Bu ameliyatların maliyeti tek göz için 1200-1500 YTL arasında değişiyor, Ama ALK kullanıldığında bu miktar 30 bin YTL ye kadar varıyor. Kamu hastaneleri içinde İstanbul Üniversitesi Göz Hastalıkları ve Kornea Transplantasyonu Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin çalışmaları var,
Türkiye’deki bütün merkezler lazer ameliyatında aynı prosedürü izliyor. Hareket noktası, hasta gözün durumu ve hastanın yaşam biçimi, Lazerle ameliyatı zorunlu kılan üç önemli etken, miyop derecesinin yüksekliği, iki göz arasında kusur farklılığı ve lens kullanma güçlüğü, Doktorlar, ameli yat öncesinde yüzde yüz garanti vermiyorlar ve kusurun bir ölçüde kalması durumunda, bunu kabul edeceklerine ilişkin, hastaya önceden bir belge imzalatıyorlar.

Şimdiye kadar 1000′in üzerinde miyop ameliyatı yapan Uzman arkadaşımız, 200 astigmatlı, 40 hipermetroplu hastayı da aynı yöntemle tedavi etmiş. Hastalarla sorun çıkıp çıkmadığını sorduğumuzda aldığımız cevap kısa ve net: “Sadece 1 kişi. Hastanın gözü beklediğimiz sonuca ulaşmadı. Parasını geri istedi. Ben de verdim,”

lazerle göz ameliyatı fiyatları, dünya göz hastanesi,lazerle göz ameliyatı videosu,lazer göz ameliyat,lazer ameliyatı video,lazerle miyop tedavisi,lazerle göz tedavisi, lazerle katarakt ameliyatı

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver