2. Öğretim Harçları Kalktı mı? İkinci Öğretim Harçları Kaldırıldı mı? 2012 ÖSYM 2. Öğretim Harçları Kalkacak mı?

2012 ÖSYM 2. Öğretim Harçları Kalkacak mı?,

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın Üniversite harçlarının kaldırılacağı haberinden sonra öğrenciler epeyi sevinmişti. Daha dün akşama kadar sadece sözde kaldığını düşünen öğrencilere müjdeli haberi Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’tan geldi.

Sponsorlu Bağlantılar

Bülent Arınç’ın yaptığı açıklamayı bu sayfadan paylaşmıştık.

ikinci öğretim harçları kalktımı, 2. öğretim harcları kalktımı, 2 öğretim harçları düzenleme olacak mı, ösym 2 ögretim harçları kalktımı, ikinci universite de okuyana harc kalktımı,

Bülent Arınç Üniversite Harçlarının Kaldırıldığına İlişkin Yaptığı Açıklama;

“Sayın başbakanımızın, bakanlarımızın imzaladığı kararnameyle bundan böyle birinci öğretimden katkı payı alınması, yani harçlar tamamen kaldırılmıştır. 2011-2012 öğretim yılı sayısı itibarıyla 1 milyon 524 bin 380 öğrenci bu harçların kaldırılmasından doğrudan istifade edecektir. Aynı şekilde açık öğretimden katkı paylarının alınmasına da son verilmiştir. Yine 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 1 milyon 951 bin 494 öğrenci de bundan istifade etmiş olacaktır.”

Yaptığı açıklamadan anlaşıldığı gibi İkinci Öğretim Harçlarının kaldırılmadığı halen 2. öğretim okuyan öğrencilerin harç ücretlerini yatırmaları gerektiği açık bir şekilde ortada.

Umarız en kısa zamanda İkinci Öğretim içinde bir çalışma başlatırlar. Çünkü 2. Öğretim harç ücretleri çok çok fazla.

Etiketler: :
ösym 2 öğretim harçları, ikinci üniversite okuyanlara harç, ikinci üniversitede harç kalktı mı, ösym 2 öğretim harç

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver