1999-2011 Yıllarında Çıkan Bütün Kpss Soruları ve Cevapları İndir (Bilgisayara Yükle Download Pdf)

kpss soruları

Türkiye de devlet kurumlarında çalışmak yani memur olmak isteyen her adayın girmesinin zorunlu olduğu sınavlardan biri olarak karşımıza çıkan Kamu Personeli Seçme Sınavı, her yıl bir kere yapılmakta olup memur olmak isteyen milyonlarca insan tarafından hedef sınavlardan biri haline gelmiştir. Günümüz Türkiye’sindeKpss sınavına hazırlanan adaylara yardımcı ve destek olmak amacıyla kurulmuş olan birçok eğitim kurumları bulunmaktadır. Genellikle özel dershaneler bünyesinde açılan bu kurslarda, kişinin memuriyet alanına yönelik dersler verilmekte olup kişiyi sınava en iyi şekliyle hazırlama amacıyla kurs eğitimcileri büyük bir çaba sarf etmektedirler. Sınava hazırlanan birçok aday çıkmış Kpss sınav soruları üzerinden sınava çalışarak büyük başarılar elde edebilmektedirler.

Her yıl Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan basın duyurusunun ardından sınav tarihleri netlik kazanmakta ve genellikle her yıl aynı tarihte yapılmaktadır. 2013 yılındaKpss A grubu öğretmenlik sınavı 6 Temmuz ve 7 Temmuz tarihlerinde yapılacak olup sınav iki güne yayılmış olacaktır. Kpss sınav sonuçları sınav tarihinden sonra 2 ay içinde açıklanmakta olup bu tarihle ilgili kesin bilgiyi Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi vermektedir. Çıkmış Kpss sınav sorularına bakıldığı zaman her yıl yenilenmekte olan sınav sorularının birbirlerine oldukça paralel sorular olduğu gözden kaçmamaktadır. Bu sebepten dolayı Kpss kursları veren eğitim kurumlarının öğrenciler için temin ettikleri çıkmış kpss sınav soruları adaylar için oldukça faydalı olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

BURAYA tıklayarak 1999-2011 yılları arasında KPPS’de çıkan tüm soruları ÖSYM’nin kendi internet sitesinde bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver