10 kasım Sayısal Loto sonuçları

Sayısal loto 10 kasım sonuçları trt tarafından verilmektedir.Sayısal Loto çekiliş sonuçu takip etmek için milli piyango sayisal loto sitesinden takip ediyoruz.

Sayısal Loto sonuçları,Sayısal Loto sonuçları sitemizde.10 kasım sayısal loto sonuçları sitemizde verilecektir.Sayısal Loto sonuçları trt tarafından verilmektedir.Sayısal Loto sonuçlarını takip etmek için milli piyango idaresi sitesinden takip ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Her hafta Cumartesi günleri saat 21:30 ile 22:30 arasında gerçekleştirilen Sayısal Loto çekilişi bu haftada merakla beklendi ve kazanan numaralar televizyon ekranından heyecanla izlendi. Bütün şans oyunlarının genel mimarı olarak Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü tarafınca yapılan çekiliş sonucu binlerce kişi ya sevindi ya da umutlarını bir sonraki haftaya devretti.

sayısal loto 10 kasım çekilişinde 6 rakam bulunmaktadır. Eğer şanslı kişi bu 6 rakamı da doğru tahmin etmiş ise büyük ikramiye’ nin sahibi olur. Çekilen 6 rakamdan 5′ ini, 4′ ünü ve 3′ ünü bilenlere de farklı miktarlarda ikramiye dağıtılmaktadır.

Sayısal Loto 10 Kasım Sonuçları

(02 25 28 29 40 44 işte sonuçlar)

Sayısal Loto bu günlerde, görsel ve yazılı medyada, Cahit Velibeyoğlu isimli bir avukatın beyanlarına atfen, İdaremizce oynatılan sayısal oyunlarda son 42 haftada 29 büyük ikramiyenin 3 ilçeye çıktığı (Çankaya, Pendik, Muratpaşa) ve bu durumun şaibeli olduğuna ilişkin yayınlar yapılması üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Sayısal Loto

Sayısal Loto sonuçları,Sayısal Loto sonuçları sitemizde.10 kasım sayısal loto sonuçları sitemizde verilecektir. sayısal loto 10 kasım sonuçları trt tarafından verilmektedir.

Cumartesi akşamları TRT 1 ekranlarında çekiliş heyeti ve noter huzurunda gerçekleştirilen sayısal loto oyunu 1 Kasım 1997 tarihinden itibaren, halkın huzurunda eğlence programı eşliğinde saat 21.00 – 22.30 arasında gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

Sayısal Loto İdaremizce 1996 yılından beri sayısal oyunlar oynatılmakta olup, halen haftada 4 sayısal oyunun çekilişi (Sayısal Loto, Süper Loto, Şans Topu ve On Numara) yapılmaktadır Bu çekilişler halka açık olarak, çekiliş heyeti ve noter huzurunda yapılmakta ve görüntüler kayıt altına alınmaktadır. Nitekim, İdaremiz, kurulduğu yıl olan 1939’dan bu güne kadar (73 yıldır) kesintisiz olarak şans oyunları çekilişi yapmakta olup, bu süre içinde yapılmış olan binlerce çekilişin bir tekin de bile hile ya da usulsüzlük saptanmamıştır.

Sayısal Loto İdaremizce son 42 haftada 168 adet sayısal oyun çekilişi yapılmış ve 221 adet büyük ikramiye sahiplerini bulmuştur. Bu ikramiyelerin 13’ü Ankara/Çankaya, 9’u Antalya Muratpaşa, 6’sı ise İstanbul/Pendik ilçesine isabet etmiştir. İstatistiksel olarak, son 42 haftada Türkiye çapında oynanan kolon sayısının % 7.85’i bu ilçelerde oynanmış, buna karşılık büyük ikramiyelerin % 12.66’sı bu ilçelere isabet etmiştir. Şanslı ilçeler bazında gayet olağan olan bu durumun “Normal şartlarda imkansız olduğu, bu kadar yüksek tesadüf olamayacağı” gibi ifadelerle çarpıtılarak sunulmasının önyargılı olduğu değerlendirilmektedir.

Söz konusu üç ilçe, anılan illerin tek şanslı ilçeleri de değildir. 221 büyük ikramiyenin 8’i İstanbul Kadıköy’e, 7’si Avcılar’a, 6’sı Fatih’e, 8’i ise Ankara Yenimahalle’ye isabet etmiştir. Türkiye çapındaki toplam 5000 sayısal oyun bayisinin 2077 adedinin İstanbul, Ankara ve Antalya’da olduğu, aynı zamanda bu illerin en yüksek oyun hasılatına sahip iller içinde yer aldığı göz önüne alındığında, söz konusu durumun gayet olağan olduğu aşikardır.

Hangi amaca hizmet ettiği anlaşılamayan bu asılsız iddialara en iyi cevabı, İdaremize duyduğu güvenle şans oyunlarımızı her yıl artan tutarda oynayan milyonlarca iştirakçimiz vermektedir.

Söz konusu asılsız iddialara ilişkin hukuki yollara başvurulacağı hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, “Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır.” olarak belirlenmiştir.

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,

(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,

(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

Sayısal Loto Geçen Hafta Sonuçları

Milli Piyango İdaresi’nce düzenlenen şans oyununun 834. hafta çekilişinde, şanslı numaralar 1, 18, 20, 21, 24 ve 42 olarak belirlendi.

Sayısal Loto’nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen çıkmayınca 1 milyon 528 bin 144 lira 23 kuruş ikramiye haftaya devretti.

Milli Piyango İdaresi’nden yapılan açıklamaya göre, Sayısal Loto’nun 834. hafta çekilişi sonucu 5 bilen 173 kişi 3 bin 721 lira 10’ar kuruş, 4 bilen 12 bin 130 kişi 40 lira 55’er kuruş ve 3 bilen 240 bin 292 kişi 5 lira 65’er kuruş ikramiye kazandı.

Şans oyununda bu hafta 2 milyon 493 bin 271 lira 60 kuruş ikramiye dağıtıldı. Elde edilen hasılattan Türkiye’nin Tanıtımına, Çocuk Esirgeme Kurumu’na, Olimpiyat Oyunları’na, Savunma Sanayi’ne, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na 2 milyon 412 bin 849 lira 50 kuruş, KDV’ye 1 milyon 599 bin 34 lira 39 kuruş ve Şans Oyunları Vergisi’ne 893 bin 647 lira 96 kuruş aktarılacak.

MİLLİ PİYANGO İDARESİNDEN DUYURULUR

Son günlerde, görsel ve yazılı medyada, Cahit Velibeyoğlu isimli bir avukatın beyanlarına atfen, İdaremizce oynatılan sayısal oyunlarda son 42 haftada 29 büyük ikramiyenin 3 ilçeye çıktığı (Çankaya, Pendik, Muratpaşa) ve bu durumun şaibeli olduğuna ilişkin yayınlar yapılması üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

(Sayısal Loto, Süper Loto, Şans Topu ve On Numara) yapılmaktadır Bu çekilişler halka açık olarak, çekiliş heyeti ve noter huzurunda yapılmakta ve görüntüler kayıt altına alınmaktadır. Nitekim, İdaremiz, kurulduğu yıl olan 1939’dan bu güne kadar (73 yıldır) kesintisiz olarak şans oyunları çekilişi yapmakta olup, bu süre içinde yapılmış olan binlerce çekilişin bir tekin de bile hile ya da usulsüzlük saptanmamıştır.

(02 25 28 29 40 44 işte sonuçlar)

Sayısal Loto 10 kasım

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver