1. SINIF OKUMA-ANLAMA ETKİNLİĞİ ders notları kısa konu anlatımı özet

Etiketler: 1. SINIF OKUMA-ANLAMA ETKİNLİĞİ özet konu anlatımı videolu madde madde çok kısa, 1. SINIF OKUMA-ANLAMA ETKİNLİĞİ hakkında kısaca bilgi maddeler halinde

1.Sınıf Etkinlikleri

Ad-Soyad:……………………………………… Sınıf-Numara:…./…                             Tarih       /Mayıs /2011OKUMA-ANLAMA  ETKİNLİĞİSayın Veli, lütfen  aşağıdaki metni öğrencimize okutunuz. Her okuma süresini aşağıdaki tabloya yazınız.

1.okuma süresi 2. okuma süresi 3.okuma süresi 4.okuma süresi 5.okuma süresi

KÜÇÜK KEDİ         Emel okuldan eve dönerken yolun kenarında küçük bir kedi yavrusu gördü. Kedicik yağmurda ıslanmış ve çok üşümüştü. Emel yavru kediyi alıp eve götürdü. Emel annesine yavru kediyi nasıl bulduğunu anlattı. Sonra hemen yavru kediyi kurutup sobanın yanına koydular. Emel’in annesi yavru kediye biraz süt verdi. Karnı doyan minik kedi mışıl mışıl uyudu.         Emel bu sevimli yavru kediye Pamuk adını koydu. Pamuk’a evde bakmak için annesinden izin istedi. Annesi de Pamuk’a bakması için Emel’e izin verdi. Emel hemen Pamuk’a eski bir sepetten yuva yaptı. Artık Pamuk’un mutlu bir şekilde yaşayacağı  sıcak bir yuvası olmuştu.
Aşağıdaki soruları, yukarıdaki metne  göre cevaplayınız.
1)   Emel okuldan eve dönerken ne gördü?…………………………………………………………………………………………………….2)   Emel , yavru kediyi nerede gördü?…………………………………………………………………………………………………….3)   Kedicik nasıl bir haldeydi?…………………………………………………………………………………………………….4)   Yavru kediye kim süt verdi?…………………………………………………………………………………………………….5) Yavru kedi niçin artık mutlu olacaktır?…………………………………………………………………………………………………….6) Metinde geçen özel isimleri yazınız.…………………………………………………………………………………………………….

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver