1 Saat Dans ederek zayıflama-Dansla kilo vermek-Dans etmek zayıflatırmı Hakkında Bilgi

Aşağıda 1 Saat Dans ederek zayıflama-Dansla kilo vermek-Dans etmek zayıflatırmı ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Saat Dans ederek zayıflama-Dansla kilo vermek-Dans etmek zayıflatırmı

Dans etmek sadece bir sanat etkinliği değil, aynı zamanda iyi bir zayıflama ve kalori harcama egzersizi olarak da alternatif bir zayıflama yöntemi olarak öne çıkmaktadır. Dans ederek zayıflama fikrini ilk duyduğumda ben de sizler gibi  kilo verilirmi diye şüpheyle yaklaşmıştım. Ancak İngilizce web kaynaklarından yaptığım araştırmalarda dünyanın en büyük zayıflama merkezleri bile dansla zayıflama yöntemini yaygın olarak kullandıklarına şahit olduk. Dans etmek zayıflatırmı sorusunun cevabını merak eden okurlar, bu yazıyı okuduktan sonra meraklarını gidermiş olacaklar. Çevrenizde belki şu ana kadar dans ederek zayıflayanlar’a rastlamamış olabilirsiniz. Ancak dans ederek zayıflama yöntemi özellikle batıda oldukça popüler ve yaygın kesimler tarafından kullanılan bir zayıflama yöntemidir. Yapılacak iş oldukça basit: eğlenceli bulduğunuz ve sıkılmayacağınız dans türlerini tespit edin ve her gün 40-50 dakika dans ederek zayıflayın.

Şimdi dans etmek neden bu derecede etkili bir zayıflama egzersizidir onu açıklamak gerekecek. Dans etmek öncelikle bedenimizdeki bir çok kas grubunu aynı anda çalıştırır ve çok iyi kalori yakar. Dans ederek kaç kalori harcanır sorusu hemen aklınıza gelebilir. 10 dakikalık dans egzersizi 100 kalori yaktırıyor. Bu miktar neredeyse kondisyon bisikleti ya da yürüyüş bandı ile 10 dakikada harcanacak kalori ile eşdeğerdir. Dans etmek aynı zamanda bolca mutluluk hormonu salgılatır. Mutluluk hormonunun yağ yaktırdığını ve metabolizmayı hızlandıran etkisi olduğunu zaten biliyoruz.

Dans ederek kilo verme sırasında dikkat edilecek bir husus, hareketli dans türlerini seçmektir. Diğer yandan vücudun esnekliğini artıracak ve atletik yetenekleri yükseltecek danslar ( modern dans, bale, aerobik dansı vb.)
dans ederek zayıflamak ve çevikliği artırmak için ideal dans çeşitleridir. Ancak amatörlerin yapabilmesi için bu dans türlerinin ciddi eğitiminin alması gerekir. Günlük hayatta bizlerin kullanabileceği dans türleri için sizlere aşağıda birkaç örnek video sundum. Bu dans ederek zayıflama videoları ile hem dans ederek kilo verme daha kolay hem de uzmanından tavsiyeli.

Çevrenizde dans ederek zayıflayanlar var ise onlara hangi tür danslarla dansla kilo verme başarısını gösterdiklerini de sorabilirsiniz. Yerel danslar da bu açıdan bizler için bir şanstır. Çünkü halk oyunlarımız da oldukça hareketliler ve dansla zayıflama egzersizi olarak kullanılabilirler.

Şimdi yapacağımız şey çok basit. Kesinlikle hiç bir şekilde zayıflama aletleri’ne ihtiyaç duymuyoruz. televizyonu ya da müzik setini aç ve dansla zayıfla…

Dansla zayıflama videoları:

Dans yaparak zayıflama

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver