1 Haftada 2-3 Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı? Hakkında Bilgi

Aşağıda 1 Haftada 2-3 Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı? ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Haftada 2-3 Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?
1 haftada 3 kilo verme

1 haftada 3 kilo verme

Özellikle sağlıklı bir yeme içme alışkanlıkları olmayan kişilerde oldukça işe yarayacak bir zayıflama reçetesi ile karşınızdayız. Bu kilo verme formülü, bildiğiniz diyet programları gibi vücudunuzu zorlayacak ve sizi aç bırakacak cinsten değildir. Yapacağınız şey sadece beslenme konusundaki büyük hatalarınızı düzeltmek ve geri kalanını vücudun kendi kendine yapmasını beklemekten geçiyor. Aşağıdaki tavsiyelere uyarsanız diyetsiz ilaçsız, 1 hafta içerisinde 2-3 kilo vermek işten bile değildir. Tecrübe ile sabittir.

 

Güne sağlam bir kahvaltıyla başlayın.

– Eğer gün boyunca yeme içme konusunda normalden fazla bir iştaha sahip biriyseniz bu durumda gün içerisindeki iştahı kapatmak için doyurucu bir kahvaltı edin: Kahvaltıda tüketilecekler arasında, kızarmış bayat ekmek ya da esmer ekmek ,% 3 yağlı süt çok yağlı olmayan yoğurt ya da az yağlı peynir, yumurta, jambon, biraz meyve ve şekersiz içeceklerden oluşan bir soframız olacak.

Öğle sadece yemekle değil aynı zamanda süt ve meyve gibi doygunluk hissi oluşturan yani karnı tok tutan yiyecekler ve içeceklerle geçiştirin. Örnek bir öğle yemeği menüsü vermek gerekirse et / balık / yumurta ve / veya süt ürünleri gibi protein içeren besinler, lifli yiyecekler (çiğ yada pişmiş sebze, meyve) ve kompleks karbonhidratları bolca barındıran ekmek ve / veya nişastalı yiyecekler, makarna , pirinç , kuru sebze gibi yiyecekler mutlaka yer almalıdır. Bu arada öğün saatlerinizi asla 1 saatten daha fazla geciktirmeyin veya erken yemeyin.

– Öğün aralarında apaeratif yiyecekler tüketin ki tokluk hissiniz devam etsin. Bu aperatif yiyeceklere örnek olarak süt ürünleri, ekmek ve peynir, mısır gevreği ve yarım yağlı süt, meyve misal verilebilir. Aperatif yiyecekler arasında Kiraz, domates, marul, salatalık, karpuz, gibi kalorisi düşük yiyeceklere mutlaka yer verin. Bu yiyeceklerde yağ oranı da yok denecek kadar azdır.

Kalori ihtiva ettiği müddetçe gerek alkollü gerekse alkolsüz içecekleri mümkün olan en az miktarda tüketin. Kola gibi gazlı içecekler ile konsantre meyve suları da buna dahildir. İçecekler ve taşıdıkları kalori miktarlarına örnek vermek gerekirse bir bardak şarap 70 kcal iken, bir bardak (330 ml) kolada 200 kalori, bir kadeh kokteylde ise 140 kalori bulunmaktadır. Domates suyu ile diğer sebze sularını karıştırarak için. Meyve sularının aksine sebze sularında kalori miktarı bir hayli düşüktür.

Evde daha fazla yemek pişirin.

Kendinize hazırladığınız ev yapımı yemekler hem daha yağ ve tuz ihtiva ederler hemde sağlık için daha iyidir. Az kalori ile tokluk hissi oluşturan ev yapımı yemeklerde özellikle aşırıya kaçmadan zeytinyağı kullanmanızı tavsiye ederim. Rafine yağların hem kalp ve damar hastalıklarına yol açtığını hem de gramında ) 9 kcal enerji miktarı ile kilo almaya neden olduğu zaten bilinen bir gerçektir. Karbonhidratlar (şekerler) için bu miktar gram başı 4 kcal olduğuna göre kilo vermek için kesinlikle yağlardan uzak durmamız gerekecek. Ayrıca hazırladığınız yemeklerde gerekmedikçe dondurulmuş gıdalar kullanmayın. Bunun yerine mevsiminde yetişen taze sebzelerden faydalanın. Balık yemeklerine de özen gösterin. Deniz mahsüllerinin tazesini almaya çalışın.

Daha az şeker tüketin.

Bir çoğumuz için tatlılar hayatımızın gerçekten tadı tuzudur. Ancak tatlı tüketimi diğer yandan da kilo almanın nedenleri arasında en önlerde geliyor. Bu tatlılar olmadan yemek yemeyi öğrenmenin kilo verme hedefinize ulaşmada da büyük faydası olacağını söylemek yanlış olmaz. 1** gram pastada 400 kalori olduğu hesaplarsak yediğimiz tatlıların, çikolataların pek te masum yiyecekler olmadıklarını kolaylıkla anlarız. En azından 1 haftada 2-3 kilo verme hedefi uğruna 7 günde de olsa tatlı yemeyi bırakalım ve sonuçlarının ne olacağına bir bakalım.

Tatlısız yapamam diyenlerdenseniz bu durumda günlük olarak ne kadar tatlı tükettiğinizin bir istatistiğini tutun ve 1 haftalık kilo verme çabanız süresince tatlı yemeyi beşte bir oranına düşürün.

Ayrıca yukarıda verdiğimiz zayıflama hareketleri ile hem kalça ve basen, göbek bölgelerini çalıştırarak bölgesel zayıflama sağlayın hem de günde 50 dk tempolu yürüyüş yaparak 1 hafta boyunca kilo vermenize çarpıcı bir etki oluşturun.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver