0 Km Alınmış Araç 2. El Olarak Çıkabilir | 2. El Araç Alırken Dikkat!: Haberi Hakkında Bilgi

0 Km Alınmış Araç 2. El Olarak Çıkabilir | 2. El Araç Alırken Dikkat!

0 Km Alınmış Araç 2. El Olarak Çıkabilir, 2. El Araç Alırken Dikkat, 2. El Araba alırken dikkat edilmeli

Az kullanılmış son model lüks otomobillerin kilometrelerini sıfırlatıp, temizleterek yeni faturası kestiren yan distribütörler bunları gümrükten Türkiye’ye sokarak “sıfır” diye ucuz fiyatla satıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Avrupa’daki kriz lüks otomobil sahiplerini de vurdu. Bankalardan krediyle satın aldıkları cip ve lüks otomobillerinin borcunu ödeyemeyenler bunu ya bankaya ya da bayilere iade ediyor.  Gümrükten Türkiye’ye sokarak “sıfır” diye ucuz fiyatla satılan bu araçların gerçek yüzü çok geçmeden ortaya çıkıyor.

Az kullanılmış son model lüks otomobillerin kilometrelerini sıfırlatıp, temizleterek yeni faturası kestiren yan distribütörler bunları gümrükten Türkiye’ye sokarak “sıfır” diye ucuz fiyatla satıyor. Ancak gerçek çok geçmeden ortaya çıkıyor. Yetkili servise gidenler aracın ikinci el olduğunu öğrenince büyük şok yaşıyor.

Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık, Maliye Bakanlığı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın tespit ettiği bilgilere göre, bu yolla Türkiye’ye sokulan araç sayısının 10 bine çıktığını söyledi. Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yazı gönderildiğini dile getiren Galericiler Odası BAşkanı Hakan Yanık, gümrükten giren araçların iyi kontrol edilmediğini ileri sürdü. Şubat ayında 5 bine yakın olan hileli araç sayısının son aldıkları duyumlarda 10 bine ulaştığını dile getiren Yanık, “Büyük firmalar, araç kiralama şirketi adı altında şirketler kuruyor. Sanayi ve Ekonomi Bakanlığı’ndan teşvik belgesi almak marifetiyle yurt dışından araç getiriyorlar. Sonra da nasıl bir sistem ise bu Türkiye’ye gelen araçlar kılıfına uydurulmak suretiyle sıfır diye vatandaşlara satılıyor. Sıfır faturası olduğu için de Emniyet Müdürlüğü tescil işlemini yapıp plakasını çıkartıyor” diye konuştu.

Detayı için; Kaynak: Haber7

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver